Helista meile 9-18 +372 5661 6927
Oleme avatud: E - R 9-18

Kuidas palava ilmaga autoga sõitmine taas meeldivaks muuta?

blogpost

Palavad ilmad ei paista lõppevat ning pärast tööpäeva keevasse autosse istumine võib olla viimane asi, mida teha soovid. Kui soovid palavates tingimustes esimesi minuteid autos aga veidi talutavamaks muuta, siis kasuta neid nippe.

Tuuluta autot

Konditsioneer on küll taevalik asi, kuid kulub veidi aega, enne kui selle mõju päriselt tunda on. Kui auto on terve päeva päikese käes küpsenud, siis talita enne sinna sisse istumist järgmiselt: ava kaassõitja poolne aken ning ava juhipoolne uks. Seejärel tuuluta uksega 5-10 korda, misjärel peaks salong kohe mõnevõrra jahedam olema.

Lükka istmed taha

Probleeme võib olla ka palavate istmetega, eriti nahkistmete puhul. Selleks, et need päikese käes kuumaks ei lähe, tasub need parkimise ajaks lükata tahapoole. Kui päike kütab täpselt ülalt, siis on istmed varjus ja ei kuumene nii kiirelt. See ei ole siiski lahenduseks juhul, kui auto on päikese käes terve päeva.

Otsi varju

See võib küll kõlada iseenesestmõistetavana, kuid varju parkimine on parim asi, mida saad autos temperatuuri all hoidmiseks teha. Kui vähegi võimalik, siis maa-alune parkla töötab veelgi paremini. Kui seda aga kuskilt võtta pole, siis otsi mõni varjulisem puualune või majaäärne koht. Ole kaval ja vaata, kuhu päike liigub ja pargi nii, et sinu auto on sellel hetkel varjus, kui sõitma lähed

Trikid rooliga

Kui auto on jäänud siiski päikese kätte, siis võib esimese hooga rooli puudutamine olla paras katsumus, kuna see on tulikuum. Selle vastu aitab aga see, kui keerad rooli nii, et tavapäraselt käe all olev ülemine osa oleks parkimise ajal hoopis all. Sel viisil ei küta päike seda osa, mida puudutad. Kui autosse istud, siis saad rooli jälle õigetpidi pöörata ning rahus sõitu alustada.

Päikesesirmid päästavad päeva

Lõunamaades on tavaline, et sõidukid kaetakse päevasel ajal kattega, et päike neid kütta ei saaks. Eestis ei ole see kuigi tavaline praktika, kuid kuumal ajal on see siiski abiks. Leia mõni matt, tekk või kate ning ürita katta aknad, et päike ei saaks parkimise ajal autot kütta. Siiski, lihtsam variant on leida varjuline koht, kuid alati neid võtta pole.

Viimaks, kuuma ilmaga pane tähele ka rehvide seisukorda. Palavuse õhk paisub, seega suureneb ka rehvirõhk. Vaata ka see enne sõitma hakkamist üle.